Gulet Turları için Havaalanı Transferi - Era Yatçılık

HAVAALANI & YAT TRANSFERLERİ

Yat gezisine katılan misafirlerimiz Türkiye’ye giriş ve çıkış yapmak için temel olarak 4 havaalanı kullandımaktadır: Izmir, Bodrum, Dalaman ve Antalya. Genellikle biniş ve iniş limanlarına en yakın havaalanları tercih edilmektedir. Arzunuz üzerine ERA, havaalanı – yat arasındaki transferlerinizi düzenlemeye hazırdır. 
Kos ve Rodos gibi Yunan adalarındaki havaalanları da giriş ve çıkılar için kullanılabilmektedir. Ancak bu Yunan liman ücretleri ve vergileri gibi ek masrafları da beraberinde getirmektedir.

 

KUMANYA

Mürettebatlı yat turlarında genellikle kumanya Yatleri (yiyecek ve içecekler) müşteriye önceden gönderilir, böylece mutabakat sağlanarak kaptan ya da acenta personeli yiyecek ve içecek alışverişini misafirler gelmeden tamamlar. Biniş esnasında bu alışverişin faturaları ibraz edilerek yolculardan tutar tahsil edilir. Müşteri kendi alışverişini yapmayı tercih edebilir, ya da bazı yiyecekleri kendi getirebilir. Gümrüğe tabi olmayan alkollü içkiler ve bazı özel yiyecekler en çok getirilenler arasındadır. Yemekleriniz teknenin mutfağında ahçı tarafından hazırlanır ve mürettebat tarafından servis edilir.